95 de branșamente la sistemul de apă potabilă, în localitatea Șăușa!

🔸În urma ședinței convocate acum o săptămână la Căminul Cultural din satul Șăușa, locuitorii au hotărât alături de primarul orașului Ungheni, modalitatea de branșare la sistemul de apă potabilă.

🔹După mai puțin de o săptămână, 95 de gospodării beneficiază deja de branșament, iar unele familii care au început lucrările din timp la rețeaua de apă de pe proprietatea lor privată, se bucură deja de apă potabilă în propria gospodărie!

🔸Miercuri -13.10.2021- primarul orașului Ungheni, domnul Victor Prodan, a efectuat o vizită de lucru în teren, verificând lucrările executate și discutând cu cetățenii aspecte privind acest subiect.

🔹Astfel, pentru prima oară localitatea Șăușa beneficiază de un sistem de apă potabilă, cetățenii de aici putând să se racordeze fără nici un impediment la acesta.