Servicii și Compartimente

Primaria Orasului Ungheni – Telefon: 0265-328.212; Fax: 0265-328.112

Centrala (poarta) – Interior: 110

Secretariat – Interior: 111 – Cons. Moldovan Ionela

  • E-mail: ungheni@cjmures.ro
  • E-mail: secretariat@primariaungheni.ro

Primar – Interior: 113 – Prodan Victor

  • E-mail: primar@primariaungheni.ro

Administrator public – Interior: 114 – Lit Alexandru

Viceprimar – Interior: 115 – Pop Otilia

  • E-mail: viceprimar@primariaungheni.ro

Secretar – Interior: 116 – Covrig Daniela

  • E-mail: secretar@primariaungheni.ro

Birou consilier primar – Interior: 117 – Cons. Suciu Ramona, Cons. Moldovan Gabor Marcela

Arhitect sef – Interior: 121 – Olaru Ileana Diana

Serviciul Urbanism – Interior: 120 – Ref. Nache Liviu

E-mail: urbanism@primariaungheni.ro

Birou dezvoltare – Interior: 122

Registratura – Interior: 132 – Cons. Szakacs Jolan

  • Email: registratura@primariaungheni.ro

Sef serviciu Financiar-Contabilitate – Interior 118 – Cons. Huza Maria

Serviciul Financiar-Contabilitate – Interior: 119 – Cons. Sturza Maria Daniela, Cons. Horhat Turc Angelica, Cons. Laurent Mihai

  • E-mail: contabilitate@primariaungheni.ro

Compartimentul financiar – Interior: 131 – Cons. Nistor Adriana, Cons. Savasca Ramona Camelia, Cons. Popescu Sorina Gabriela

Compartimentul financiar 2 – Interior: 123 – Cons. Avram Florian Ioan

  • E-mail: financiar@primariaungheni.ro

Compartimentul Protectie civila – Interior: 123
Inspector protectie civila: Porime Ioan Sorin

  • E-mail: protectiecivila@primariaungheni.ro

Compartimentul Asistenta sociala – Interior: 130 – Sef birou asistenta sociala Ola Liliana, Cons. Avram Ramona Nedelea, Cons. Botos Maria Ioana, Cons. Eremias Crina Adelina

  • E-mail: asistentasociala@primariaungheni.ro

Compartimentul fond-funciar – Interior: 129 – Sef serviciu adm publica Platon Mihail, Cons. Costea Carmen Danuta

  • E-mail: fondfunciar@primariaungheni.ro

Compartimentul Registru agricol – Interior: 128 – Cons. Teleptean Maria Ana, Cons. Culda Maria, Cons. Botos Anca Maria

  • E-mail: regagricol@primariaungheni.ro si regagricol1@primariaungheni.ro

Compartimentul Financiar-Casierie – Interior: 127

  • E-mail: casierie@primariaungheni.ro

Compartimentul stare civila – Interior: 126 – Ref. Singeorzan Galinuta

  • E-mail: starecivila@primariaungheni.ro

Serviciul Public Comunitar Local de Evidenta Persoanelor Ungheni – Interior: 125 – Cons. Laurent Veronica Maria, Cons. Vancea Ciprian

Sala de sedinte – Interior: 124

Sala de casatorii – Interior: 133