Campania ”Compostează la tine acasă!”

Îmbunătățirea condițiilor de calitate a vieții și ale mediului înconjurător prin reducerea cantităților de deșeuri depozitate la rampa de gunoi, este obiectivul principal al campaniei ”Compostează la tine acasă!” promovată în această perioadă.

Totodată promovarea colectării selective a deșeurilor biodegradabile și compostarea acestora în gospodăriile proprii, nu înseamnă altceva decât reducerea cantităților de deșeuri colectate în amestec, eliminate altfel prin depozitare.

Vă facem cunoscut regulamentul acestei campanii care promite chiar premii, pentru cei mai activi dintre mureșeni! Vă amintim că la această inițiativă sunt invitați să participe toți locuitorii județului Mureș, fără limită de vârstă!

Mai multe detalii în afișul campaniei, atașat!