Spații de cazare, pentru refugiații ucraineni!

La inițiativa primarului orașului Ungheni și a consilierilor locali ai PNL, o mare parte a Consiliului Local Ungheni și-a asumat în contextul socio-politic actual, găzduirea unor familii de refugiați din Ucraina.
Mai exact, 13 consilieri locali (toți cei 9 consilieri PNL, 3 consilieri ai PMP și 1 consilier din partea PSD) alături de domnul Victor Prodan, vor depune toate eforturile necesare, la nevoie, în vederea oferirii condițiilor necesare pentru cazarea și întreținerea temporară a 14 familii refugiate din țara vecină, aflată în stare de război.
Amintim totodată răspunsul unităților de cazare de pe raza U.A.T. Ungheni la apelul îndreptat de către autoritățile locale în urmă cu 2 zile. Astfel, 3 operatori economici/persoane juridice, și-au manifestat disponibilitatea în oferirea unor spații de cazare în vederea găzduirii a peste 35 de persoane refugiate din Ucraina – situație care a fost prezentată și autorităților județene!
Merită aprecierea comunității noastre pentru acest efort: Hotel Concrete, Terra Luxury Events, dl.Iulian Damian!